Propozycje zabaw z dziećmi na tydzień 11-15.05.2020

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
10 maja 2020

 

 

Dźwiękowe zgadywanki dla dzieci

 

Przygotuj różne przedmioty, które będą po postukaniu w nie wydawać różne dźwięki (szklanka, butelka szklana, pudełko, kubek, talerzyk, garnek, pokrywka, butelka plastikowa z wodą itp.). Pokaż dziecku te przedmioty. Następnie na środku pokoju umieść krzesło dla dziecka. Zasłoń dziecku oczy i posadź je na krześle.

 

Przygotowane przedmioty rozmieść dokładnie przed oraz dokładnie za krzesłem, po prawej i lewej od niego. Następnie wydobywaj z wybranego przedmiotu dźwięki i proś, aby malec zgadywał, w jaki przedmiot stukasz. I gdzie on jest: z przodu, z tyłu, po lewej czy po prawej.

Ciekawostka: nie zawsze da się określić, czy przedmiot jest przed, czy za słuchającym. To normalne i warto to zaobserwować. Ale uwaga: jeśli malec jest sprytny, zawsze zgadnie kierunek, bo usłyszy, dokąd się przemieszczasz.

 

 

Zagadki dla dzieci – rysowanki

 

Zacznij rysować jakieś zwierzę albo przedmiot. Rób to powoli i nie zaczynaj od najbardziej charakterystycznego elementu. Im szybciej dziecko zgadnie, co rysujesz, tym większe brawa mu się należą. Spróbujcie też odwrócić role: to dziecko rysuje zagadkę, ty zgadujesz.

 

Zagadki dla dzieci – dotykowe

 

Weź nieprzezroczysty woreczek i włóż do niego jakiś przedmiot. Dziecko ma włożyć rączki do środka i badając przedmiot dotykiem, zgadnąć, co jest w środku. Zamiast woreczka możecie użyć kartonowego pudełka z otworami na ręce. Jeśli przez otwory widać schowane przedmioty, można dziecku zasłonić oczy szalikiem.

 

 

Galeria

  • Powiększ zdjęcie