Zespół Szkolno-Przedszkolny w Dobrczu - Przedszkole Samorządowe nr 2 w Dobrczu

Propozycje zabaw z dziećmi na tydzień 15-19.06. 2020 r.

14 czerwca 2020

 

 

Sztuczny śnieg


Przepis jest bardzo prosty, a składniki zapewne macie w domu. Zróbcie samodzielnie sztuczny śnieg do zabawy w domu. Jego konsystencja i chłodna temperatura da dziecku namiastkę szczęścia.
Do wykonania zimnego śniegu potrzebujecie: 8 opakowań sody oczyszczonej oraz jedną piankę do golenia. Do miski wsypujemy sodę i dodajemy piankę mieszając razem wszystkie składniki. Już w trakcie mieszania dziecko poczuje, że masa jest chłodna. Po zagnieceniu masy wstawiamy nasz śnieg do lodówki na 30 minut. Po tym czasie sztuczny śnieg jest zimny i ma doskonałą konsystencję do zabawy. Z pewnością każdy maluch ucieszy się z takiej zabawy.
Taka namiastka zimnego puchu, który się nie roztapia da dziecku wiele radości. Robienie śnieżnych kul, babek i zabawa autkami lub ulubionymi zabawkami w śniegu to wspaniałe doznania sensoryczne. Zagniatanie, lepienie i formowanie wzbogaca umiejętności manualne i usprawnia małą motorykę potrzebną później do nauki pisania. Twórcze możliwości i luźna zabawa doskonale oddziałują na dziecięca wyobraźnię zachęcając do zabawy przez długi czas. Masę można przechowywać przez kilka dni w woreczku w lodówce.


Kamienne litery


To ciekawy pomysł na zabawę i naukę z wykorzystaniem naturalnych elementów przyrody dla młodszych dzieci. Można w ten sposób wprowadzić dziecko w świat samogłosek i sylab. Układnie literek z kamyków to świetna zabawa sensoryczna i twórcza.


Zabawa logopedyczna – poławianie fasoli


Zabawa logopedyczna z odrobiną rywalizacji, trening małej motoryki i ćwiczenie logopedyczne, a to wszystko za sprawą słomek, kubeczków i fasoli. Kolejny przykład prostej zabawy niewielkim kosztem.
Zabawa polega na zasysaniu powietrza w taki sposób, aby zassać do końcówki słomki fasolę i przenieść ją do swojego kubeczka nie dotykając fasolki palcami. Nie jest to takie proste zadanie i wymaga odrobiny ćwiczeń. To świetne ćwiczenie aparatu mowy, małej motorki i skupienia uwagi.

 

 

 

Galeria

  • Powiększ zdjęcie