Setna rocznica urodzin Kazimierza Górskiego – Patrona Szkoły Podstawowej w Dobrczu

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
26 lutego 2021

     Gdyby Kazimierz Górski żył dziś z nami, niedługo obchodziłby 100 lat. 2 marca, w dniu setnej rocznicy urodzin tego wspaniałego człowieka, wybitnego trenera w Szkole Podstawowej im. Kazimierza Górskiego w Dobrczu odbędą się obchody tego niezwykłego jubileuszu, czyli Dzień Patrona.

 

   Niestety, w dobie kryzysu spowodowanego pandemią Covid-19, ten wyjątkowy dzień będziemy obchodzić zdalnie. Mimo tego cieszymy się, że choć w ten sposób społeczność naszej placówki będzie mogła uczcić pamięć naszego patrona szkoły.

    Dzień Patrona rozpocznie się od wystąpienia Dyrekcji i przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego - Dominiki Skunny, która pokrótce przypomni najważniejsze fakty związane z Kazimierzem Górskim i naszą szkołą. Następnie uczniowie klas 4-8, za pośrednictwem platformy Teams, obejrzą film pt.” Kaziu, Polska Ci dziękuje”, a także wezmą udział w kilku quizach: „ Ważne wydarzenia z życia Kazimierza Górskiego”, „Słynne powiedzenia Kazimierza Górskiego”, „Rozpoznaj na zdjęciach piłkarzy Kazimierza Górskiego”. Będą musieli wykazać się także znajomością hymnu szkoły. Z kolei młodsze dzieci z klas 0-3 obejrzą film pt: „Franklin gra w piłkę” oraz nagranie do piosenki „Sport to zdrowie”. Wezmą także udział w tworzeniu prac plastycznych, na których będą prezentować swoich ulubionych sportowców. W ramach obchodów Dnia Patrona ogłoszone już zostały dwa konkursy plastyczne. Uczniowie klas 4-8 mieli za zadanie zaprojektować zakładkę do książki z okazji setnej rocznicy urodzin Kazimierza Górskiego. Natomiast najmłodsi, czyli uczniowie klas 0-3, wykonywali pracę plastyczną dowolną techniką pt: ”Mój ulubiony polski sportowiec”. Wyniki tych konkursów podane zostaną na stronie internetowej szkoły.

Mamy nadzieję, że dzięki tym wszystkim przedsięwzięciom, związanym z Dniem Patrona, dzieci i młodzież z naszej szkoły choć trochę poczują atmosferę tego święta i godnie uczczą pamięć o Kazimierzu Górskim.

Paweł Michałowski

 

Galeria

  • Powiększ zdjęcie