Strona główna

Laboratoria przyszłości
fb
  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Aktualności

Program „Sportowa klasa” w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Dobrczu

Przejdź do - grupa%20uczniów%20z%20nauczycielem%20prowadzącym%20zajęcia

   Od września do listopada uczniowie klasy 0 Zespołu Szkolno Przedszkolnego w Dobrczu uczestniczyli w programie „Sportowa Klasa” realizowanym dzięki Fundacji Aktywnego Rozwoju założoną m.in. przez wybitną sportsmenkę Magdalenę Fularczyk-Kozłowską i telewizyjnego dziennikarza sportowego Hubert Malinowskiego.

    Program ten miał na celu wsparcie naborów do klas o profilu sportowym. Dzięki niemu na wczesnym etapie będzie można ocenić predyspozycje dzieci do sportu i zwiększyć zainteresowanie rekrutacją.

Czytaj więcej o: Program „Sportowa klasa” w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Dobrczu

Adwent...

"Lekcje z Temidą" - zaproszenie do udziału w konkursach edukacyjnych

Przejdź do - Plakat%20-%20„BEZPIECZNY%20UCZEŃ%20W%20CYBERŚWIECIE

  Program “Lekcje z Temidą” to nie tylko wartościowe zajęcia prawnicze, w których uczniowie Państwa szkoły mieli okazję już uczestniczyć, lecz także ciekawe konkursy edukacyjne, w których młodzież ma szansę zdobywania atrakcyjnych nagród.

   W tym miesiącu chcielibyśmy zaprosić uczniów  do udziału w najnowszych konkursach plastycznych poświęconych tematyce bezpieczeństwa w Internecie, w których do wygrania są nagrody takie jak:Tablet Lenovo M8,Opaska Mi Smart Band 6  i Zestaw Lego Harry Potter.

Czytaj więcej o: "Lekcje z Temidą" - zaproszenie do udziału w konkursach edukacyjnych

Podsumowanie Rowerowej Stolicy Polski

Przejdź do - Podsumowanie%20Rowerowej%20Stolicy%20Polski

   W czwartek odbył się apel podsumowujący czerwcową akcję na Rowerową Stolicę Polski. Celem zabawy jest przejechanie w ciągu miesiąca jak największej ilości kilometrów z aplikacją mierzącą pokonany dystans oraz promocja zdrowego i aktywnego stylu życia. To była druga edycja z udziałem Naszej Szkoły i kolejny sukces.

   W ubiegłym roku zajęliśmy trzecie, a w bieżącym drugie miejsce wśród szkół podstawowych powiatu bydgoskiego. Dzięki zaangażowaniu całego środowiska szkolnego udało się ponownie stanąć na podium, otrzymać puchar i nagrodę pieniężną na sprzęt sportowy dla szkoły.

 

Czytaj więcej o: Podsumowanie Rowerowej Stolicy Polski

Spotkanie z Posłanką na Sejm RP

Przejdź do - Spotkanie%20z%20Posłanką%20na%20Sejm%20RP

 

22 listopada gościem Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Dobrczu była Posłanka Pani Iwona Kozłowska, dzięki której uczestnicy wycieczki do Warszawy w ramach projektu „Poznaj Polskę” mieli możliwość zwiedzenia Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej. W spotkaniu wzięli udział uczniowie klas trzecich, którzy zaprezentowali się w krótkim występie oraz klasy 5-8. Uczniowie mogli zadać pytania Pani Posłance. Ciekawiła ich codzienna praca w sejmie, zadania posła, to, jak się przygotować do pełnienie takiej funkcji, na czym polega praca samorządowca, co Pani Poseł robiła, zanim została posłem, jakie ma pasje, jakie lubi zwierzęta i wiele, wiele innych pytań. Na wszystkie otrzymali odpowiedź. Uczestnikiem spotkania był także Wójt Gminy Dobrcz Pan Andrzej Berdych oraz Dyrektor Biura Poselskiego – Pani Anna Tabuła.

    Serdecznie dziękujemy za możliwość rozmowy o budowaniu samorządności.

Czytaj więcej o: Spotkanie z Posłanką na Sejm RP

Zbiórka dla dzieci z Domu Dziecka w Topolnie dobiegła końca. DZIĘKUJEMY !!!

Przejdź do - Wspólne%20pamiątkowe%20zdjęcie%20w%20progu%20Placówki%20Opiekunczo-Wychowawczej-%20Dom%20Dziecka%20w%20Topolnie.

    Bardzo serdecznie dziękujemy Wszystkim za zaangażowanie, otwarte serca oraz życzliwość wobec wychowanków Domu Dziecka w Topolnie.

    Dzięki Wam udało się zebrać wiele potrzebnych rzeczy, które sprawiły ogromną radość dzieciom i wsparły placówkę.

    W ostatnią sobotę 19 listopada 2022 r. zebrane dary zostały przekazane do Topolna przez przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego i Szkolnego Koła Wolontariatu.

Czytaj więcej o: Zbiórka dla dzieci z Domu Dziecka w Topolnie dobiegła końca. DZIĘKUJEMY !!!

Niepodległość u najmłodszych

Przejdź do -

"Polska to nasza Ojczyzna, każdemu dziecku tak bliska.." tymi słowami wiersza dzieci z grupy "Orzełki" rozpoczęły zajęcia o tematyce patriotycznej, którego się nauczyły i z radością oraz dumą go recytowały.

Czytaj więcej o: Niepodległość u najmłodszych

Koncert Pieśni Patriotycznych

Przejdź do - Koncert%20Pieśni%20Patriotycznej

   Z okazji 104. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę w Zespole Szkolno – Przedszkolnym imienia K. Górskiego w Dobrczu odbył się po raz trzeci Koncert Pieśni Patriotycznych. Jego pomysłodawcami byli pani Jolanta Kontna oraz pan Marcin Rywolt. Zarówno uczniowie ubrani w stroje apelowe, przyozdobieni w biało- czerwone kotyliony, jak i nauczyciele chcieli w niezwykły sposób upamiętnić kolejną rocznicę wolnej i niepodległej Polski.

  Na widowni zasiedli zaproszeni goście, w tym oczywiście rodzice uczniów naszej szkoły. Honorowymi gośćmi byli: Wójt Gminy Dobrcz – pan Andrzej Berdych, Kierownik Referatu Oświaty, pani Anna Kutkowska, Sołtys Dobrcza - pani Marzena Januszkiewicz, Sołtys Nekli- pani Milena Briegman oraz Przewodnicząca Rady Rodziców, pani Edyta Eisert.

Czytaj więcej o: Koncert Pieśni Patriotycznych