Strona główna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Aktualności

10 ZASAD WIRUSOOBRONY

ZDALNE NAUCZANIE

Przejdź do -

Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie,
Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Kazimierza Górskiego w Dobrczu informuje, że od 26 października na okres 2 tygodni tj. do 08 listopada zostaje wprowadzone nauczanie zdalne dla uczniów klas IV-VIII.

Zarządzeniem Dyrektora lekcja będzie trwała 30 minut, pozostałe 15 minut nauczyciele pozostaną do dyspozycji uczniów w formie zdalnych konsultacji.
Zachowane zostają przerwy śródlekcyjne zgodnie z dotychczasowym planem.

Wszystkie lekcje będą odbywały się wyłącznie za pośrednictwem usługi MS Teams zgodnie z dotychczas obowiązującym planem zajęć.

Informacje o wszelkich zmianach będą przekazywane za pośrednictwem e-dziennika Librus oraz strony internetowej www.spdobrcz.pl

Rodzice uczniów, którzy mają braki w zakresie sprzętu komputerowego mogą składać wnioski o wypożyczenie osobiście w sekretariacie szkoły lub w formie elektronicznej na adres: spdobrcz@dobrcz.pl  Wniosek i zasady użyczenia sprzętu znajdują się poniżej w załącznikach.


Z życzeniami zdrowia

Agnieszka Kawińska
dyrektor szkoły

Czytaj więcej o: ZDALNE NAUCZANIE

Pasowanie na czytelnika w klasie Ia

Przejdź do - pasowanie%20na%20czytelnika%202020

 

Uczniowie klasy Ia w czwartek 23 października zostali uroczyście pasowani na czytelnika szkolnej biblioteki.

Złożyli uroczyste przyrzeczenie:

MY, UCZNIOWIE PIERWSZEJ KLASY,

UROCZYŚCIE PRZYRZEKAMY,

ŻE BĘDZIEMY KOCHAĆ KSIĄŻKI,

KRZYWDY ZROBIĆ IM NIE DAMY

I WSKAZÓWEK I RAD KSIĄŻEK

BĘDZIEMY SŁUCHAĆ Z UWAGĄ.

OBOWIĄZKI CZYTELNIKA

TRAKOWAĆ Z WIELKA POWAGĄ

PRZYRZEKAMY!

 

Czytaj więcej o: Pasowanie na czytelnika w klasie Ia

„Zakręcona akcja” w Szkole Podstawowej w Dobrczu

Przejdź do -

   Kolejny raz w październiku 2020 r. uczniowie naszej szkoły przystąpili do akcji charytatywnej zbiórki nakrętek. W „Zakręconej akcji” wzięły udział wszystkie klasy naszej szkoły, od punktu przedszkolnego po najstarszych uczniów z klas ósmych. Akcję koordynowali wolontariusze Szkolnego Koła Wolontariatu pod opieką Elżbiety Tobolewskiej i Teresy Ostrzołek. Podobnie jak w latach ubiegłych akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem. Wszystkie zebrane nakrętki zostały dokładnie zważone. Okazało się, że w tym roku uzbieraliśmy razem 442, 10 kg nakretek. Zebrane nakrętki zostały przekazane OSP w Dobrczu i dołączone do akcji charytatywnej prowadzonej przez strażaków.

 

 

Czytaj więcej o: „Zakręcona akcja” w Szkole Podstawowej w Dobrczu

Zaproszenie do konkursu literackiego

Przejdź do -

 

Spróbuj swoich sił w roli pisarki, pisarza...Napisz krótką bajkę, opowiadanie...
Wszystkie niezbędne informacje uzyskacie, klikając w poniższy link lub kopiując go:

 https://literatura.wroclaw.pl/projekty/jak-zdobyc-nagrode-nobla/?


Na wasze prace czekamy do 15 listopada 2020r.

Czytaj więcej o: Zaproszenie do konkursu literackiego

ZMIANA W DOWOZACH OD 26 PAŹDZIERNIKA

Przejdź do -

Ze względu na objęcie uczniów klas 4-8 nauczaniem zdalnym od 26 października zmienia się rozkład jazdy autobusu dowożącego dzieci klas 0-3 do szkoły.

Nowy harmonogram znajduje się poniżej.

Czytaj więcej o: ZMIANA W DOWOZACH OD 26 PAŹDZIERNIKA

UWAGA ! INFORMACJA DOTYCZĄCA KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH

Przejdź do -

Szanowni Państwo Dyrektorzy, Rodzice, Uczniowie 


Uprzejmie, acz z przykrością informuję, iż w związku z sytuacją wynikającą z przyczyn obiektywnych i niezależnych od Kuratora Oświaty, zostaje anulowany poprzedni komunikat z dnia dzisiejszego, w sprawie organizacji konkursów przedmiotowych organizowanych przez Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty.

Jednocześnie informuję, iż terminy konkursów, które jeszcze się nie odbyły na etapie szkolnym, zostają anulowane, co w praktyce oznacza odwołanie tychże konkursów. O nowych terminach przeprowadzenia konkursów zostaniecie Państwo powiadomieni odrębnym komunikatem, dlatego prosimy o śledzenie informacji zamieszczanych na stronie Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy.
Ponadto informuję, iż niezwłocznie po ustąpieniu przyczyn leżących u podstaw zmiany decyzji, podjęte zostaną działania mające na celu zniwelowanie zaistniałej dolegliwości. 

Z poważaniem

              Marek Gralik

Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty

Czytaj więcej o: UWAGA ! INFORMACJA DOTYCZĄCA KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH

Zakładki z recyklingu

Przejdź do -

       W tym roku szkolnym kilkoro uczniów z klasy 8a uczestniczy w zajęciach czytelniczych, podczas których rozmawiają o literaturze i nie tylko… Jako miłośnicy książek często borykają się z problemem zaginanych kartek w miejscu, gdzie ktoś skończył czytanie. Jest to bardzo brzydki zwyczaj, który powoduje, że książka się niszczy. Postanowiliśmy wykorzystać stare egzemplarze książek, które zostały przeznaczone na makulaturę, aby własnoręcznie wykonać zakładki. 

Czytaj więcej o: Zakładki z recyklingu