Zespół Szkolno-Przedszkolny w Dobrczu - Przedszkole Samorządowe nr 2 w Dobrczu

Strona główna

fb

Witamy na stronie internetowej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Dobrczu

Aktualności

Dzień słodkości z klasą 4a

Przejdź do - Dzień%20słodkości%20-%20klasa%204a

Wycieczka do Kielc i okolic

Przejdź do -
    W dniach 20 – 22 maja uczniowie klas szóstych pod opieką swoich wychowawczyń – Aleksandry Zielińskiej oraz Małgorzaty Borkowskiej udali się na trzydniową wycieczkę do Kielc – stolicy Gór Świętokrzyskich, miasta słynnego polskiego pisarza Stefana Żeromskiego, który uczył się w tutejszym gimnazjum oraz osady, w pobliżu której na Łysej Górze miały swe sabaty czarownice.
Kto nie był w Kielcach i okolicach, niech żałuje, bo samo miasto i tereny wokół są naprawdę malownicze i ciekawe, chociażby z uwagi na cudowne legendy, których mieliśmy przyjemność wysłuchać z ust przemiłych pań przewodniczek.
Czytaj więcej o: Wycieczka do Kielc i okolic

Zajęcia z terapii ręki

Przejdź do - Zajęcia%20z%20terapii%20ręki%20
    Dziś kilkoro uczniów z klasy 1b uczestniło w dodatkowych zajęciach z terapii ręki, które odbyły się na świeżym powietrzu.
Terapia ręki odgrywa istotną rolę w kontekście wspierania dziecka w rozwoju.
Ręka jest wyspecjalizowanym narządem odpowiedzialnym za większość funkcji, co oznacza, że jej sprawność decyduje o poziomie funkcjonowania każdego człowieka. 
Czytaj więcej o: Zajęcia z terapii ręki

Klasa 4a zaprasza już w najbliższy piątek.

Dzień nauki

Przejdź do -

10 czerwca nasza szkoła tętniła życiem, stając się miejscem, gdzie nauka i zabawa łączyły się w jedno. Tego dnia gościliśmy pięcioosobowe zespoły uczniów wraz z opiekunami ze szkół w Borównie, Strzelcach Górnych, Kozielcu, Kotomierzu i Dobrcza, by wspólnie przeżyć coś niezwykłego.

Czytaj więcej o: Dzień nauki

Uwaga, Rodzice absolwentów.

Przejdź do -

Przypominamy o złożeniu w Urzędzie Gminy w Dobrczu przez rodziców lub opiekunów prawnych oświadczenia o obowiązkowym kontynuowaniu nauki do 18 roku życia w szkołach ponadpodstawowych. 

Wzór oświadczenia w załączniku. 

 

Czytaj więcej o: Uwaga, Rodzice absolwentów.

III miejsce w wojewódzkim etapie konkursu "Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski"

Przejdź do - Konkurs%20Poznajemy%20Parki%20Krajobrazowe%20Polski

     Zespół Szkolno-Przedszkolny w Dobrczu reprezentował Zespół Parków Krajobrazowych nad Dolną Wisłą w etapie wojewódzkim ogólnopolskiego konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”. Stało się to za sprawą trzech dziewcząt: Emmy Eisert, Alicji Jendruszewskiej i Zosi Szukaj, które to pokonały wszystkie zespoły w etapie parkowym. Pełne nadziei pojechałyśmy do siedziby Górznieńsko-Lidzbarskiego Parku Krajobrazowego w Rudzie. To tam odbył się etap wojewódzki.

W przepięknych okolicznościach przyrody uczennice rozwiązały indywidualnie test wiedzy obejmujący zagadnienia z geografii i biologii. Następnym zadaniem było rozpoznanie 20 gatunków ssaków. Nasza drużyna świetnie poradziła sobie z tym zadaniem i ostatecznie zdobyła 3 miejsce. Gratulujemy tak wysokiej lokaty i życzymy dalszych sukcesów.

Zachęcamy do obejrzenia relacji z tego wydarzenia:

TVP

Górznieńsko-Lidzbarski PK

Zbliżenia TVP3 Bydgoszcz

Agnieszka Wojna

Czytaj więcej o: III miejsce w wojewódzkim etapie konkursu "Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski"

PIKNIK NAUKOWY KMO "KAŻDY MOŻE BYĆ ODKRYWCĄ"

Przejdź do - PIKNIK%20NAUKOWY%20KMO
        W przepięknej scenerii Młynów Rothera w Bydgoszczy nasza szkoła, a dokładniej Koło Młodego Odkrywcy Przyrodomaniacy zaprezentowało swoją działalność. Podczas seminarium pokazaliśmy naszą Ekopracownię i przeprowadzone doświadczenia oraz projekty. Następnie na 3 piętrze wspólnie z klasą 4b zachęcaliśmy uczestników pikniku do doświadczania. Na naszym stanowisku odwiedzający mogli poznać tajniki elektrowni wiatrowej, robotyki, użyć pomocy dydaktycznych zakupionych w ramach projektu „ Ekopracownia-zielone serce szkoły" i zrobić ciecz superlepką -slime.
        Udział w pikniku pozwolił uczniom rozwijać swoje zainteresowania, przełamać strach przed wystąpieniami i oczywiście zaprezentować osiągnięcia i potencjał naszej szkoły.
Oto kilka relacji w mediach:
TVP  (od 16minuty 4 sekundy)
opiekun koła Agnieszka Wojna
Czytaj więcej o: PIKNIK NAUKOWY KMO "KAŻDY MOŻE BYĆ ODKRYWCĄ"