Dziewczęta z Dobrcza ponownie najlepsze

• Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
23 lutego 2019

22 lutego 2019 roku w naszej szkole odbyły się Mistrzostwa Gminy Dobrcz w koszykówce dziewcząt i chłopców w ramach rozgrywek Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

Miłą niespodziankę sprawiły nam reprezentantki naszej szkoły. O ile wiadomo,że w piłce ręcznej na terenie gminy nie mają sobie równych, to w koszykówce ich końcowy triumf nie był już tak pewny. Dziewczęta z Dobrcza w gminnym turnieju wygrały zawody z kompletem zwycięstw i dzięki temu 6 marca w hali soleckiego OSiR-u powalczą o tytuł mistrzyń powiatu bydgoskiego w koszykówce. W Dobrczu nasze zawodniczki  pokonały kolejno - Borówno 12:0,  Strzelce Górne 8:2, Wudzyn 14:3 i Kotomierz 8:2.

Udział w zawodach wzięło sześć szkół z naszej gminy. W obu kategoriach grano systemem każdy z każdym. Niestety nasi chłopcy nie poszli w ślady swoich koleżanek, zajmując tylko czwarte miejsce. Zawody chłopów zwyciężyli reprezentanci Kotomierza.

Dziewczęta z Dobrcza wystąpiły w skaldzie: Joanna Witkowska, Kinga Kuśmierek, Julia Strógalska, Laura Jasik, Natalia Kwiatkowska,Patrycja Zalewska, Julia Jędraszak.

Opiekunem reprezentacji dziewcząt jest Paweł Michałowski.

Końcowa kolejność zawodów dziewcząt: 1m. Dobrcz, 2m.Borówno, 3m.Stzelce Górne, 4m.Kotomierz, 5m.Wudzyn

Końcowa kolejność zawodów chłopców: 1m. Kotomierz, 2m.Kozielec, 3m.Borówno, 4m.Dobrcz, 5m.Wudzyn.