AKTUALNOŚCI

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

10 ZASAD WIRUSOOBRONY

ZDALNE NAUCZANIE

Przejdź do - ZDALNE NAUCZANIE

Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie,
Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Kazimierza Górskiego w Dobrczu informuje, że od 26 października na okres 2 tygodni tj. do 08 listopada zostaje wprowadzone nauczanie zdalne dla uczniów klas IV-VIII.

Zarządzeniem Dyrektora lekcja będzie trwała 30 minut, pozostałe 15 minut nauczyciele pozostaną do dyspozycji uczniów w formie zdalnych konsultacji.
Zachowane zostają przerwy śródlekcyjne zgodnie z dotychczasowym planem.

Wszystkie lekcje będą odbywały się wyłącznie za pośrednictwem usługi MS Teams zgodnie z dotychczas obowiązującym planem zajęć.

Informacje o wszelkich zmianach będą przekazywane za pośrednictwem e-dziennika Librus oraz strony internetowej www.spdobrcz.pl

Rodzice uczniów, którzy mają braki w zakresie sprzętu komputerowego mogą składać wnioski o wypożyczenie osobiście w sekretariacie szkoły lub w formie elektronicznej na adres: spdobrcz@dobrcz.pl  Wniosek i zasady użyczenia sprzętu znajdują się poniżej w załącznikach.


Z życzeniami zdrowia

Agnieszka Kawińska
dyrektor szkoły

Zaproszenie do konkursu literackiego

Przejdź do - Zaproszenie do konkursu literackiego

 

Spróbuj swoich sił w roli pisarki, pisarza...Napisz krótką bajkę, opowiadanie...
Wszystkie niezbędne informacje uzyskacie, klikając w poniższy link lub kopiując go:

 https://literatura.wroclaw.pl/projekty/jak-zdobyc-nagrode-nobla/?


Na wasze prace czekamy do 15 listopada 2020r.

Czytaj więcej o: Zaproszenie do konkursu literackiego

„Zakręcona akcja” w Szkole Podstawowej w Dobrczu

Przejdź do - „Zakręcona akcja” w Szkole Podstawowej w Dobrczu

   Kolejny raz w październiku 2020 r. uczniowie naszej szkoły przystąpili do akcji charytatywnej zbiórki nakrętek. W „Zakręconej akcji” wzięły udział wszystkie klasy naszej szkoły, od punktu przedszkolnego po najstarszych uczniów z klas ósmych. Akcję koordynowali wolontariusze Szkolnego Koła Wolontariatu pod opieką Elżbiety Tobolewskiej i Teresy Ostrzołek. Podobnie jak w latach ubiegłych akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem. Wszystkie zebrane nakrętki zostały dokładnie zważone. Okazało się, że w tym roku uzbieraliśmy razem 442, 10 kg nakretek. Zebrane nakrętki zostały przekazane OSP w Dobrczu i dołączone do akcji charytatywnej prowadzonej przez strażaków.

 

 

Czytaj więcej o: „Zakręcona akcja” w Szkole Podstawowej w Dobrczu

ZMIANA W DOWOZACH OD 26 PAŹDZIERNIKA

Przejdź do - ZMIANA W DOWOZACH OD 26 PAŹDZIERNIKA

Ze względu na objęcie uczniów klas 4-8 nauczaniem zdalnym od 26 października zmienia się rozkład jazdy autobusu dowożącego dzieci klas 0-3 do szkoły.

Nowy harmonogram znajduje się poniżej.

Czytaj więcej o: ZMIANA W DOWOZACH OD 26 PAŹDZIERNIKA

UWAGA ! INFORMACJA DOTYCZĄCA KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH

Przejdź do - UWAGA ! INFORMACJA DOTYCZĄCA KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH

Szanowni Państwo Dyrektorzy, Rodzice, Uczniowie 


Uprzejmie, acz z przykrością informuję, iż w związku z sytuacją wynikającą z przyczyn obiektywnych i niezależnych od Kuratora Oświaty, zostaje anulowany poprzedni komunikat z dnia dzisiejszego, w sprawie organizacji konkursów przedmiotowych organizowanych przez Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty.

Jednocześnie informuję, iż terminy konkursów, które jeszcze się nie odbyły na etapie szkolnym, zostają anulowane, co w praktyce oznacza odwołanie tychże konkursów. O nowych terminach przeprowadzenia konkursów zostaniecie Państwo powiadomieni odrębnym komunikatem, dlatego prosimy o śledzenie informacji zamieszczanych na stronie Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy.
Ponadto informuję, iż niezwłocznie po ustąpieniu przyczyn leżących u podstaw zmiany decyzji, podjęte zostaną działania mające na celu zniwelowanie zaistniałej dolegliwości. 

Z poważaniem

              Marek Gralik

Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty

WITAMY W SZKOLNEJ GROMADCE

Przejdź do - WITAMY W SZKOLNEJ GROMADCE

     22 października 2020 r. nie był zwykłym dniem dla uczniów klasy 1a Szkoły Podstawowej w Dobrczu. Odświętne stroje dzieci wskazywały na to, że wydarzy się coś szczególnego. Rzeczywiście tak było…

       Sala lekcyjna zmieniła się w scenę, a na widowni zasiadła pani dyrektor Agnieszka Kawińska oraz pani wicedyrektor Agnieszka Wojna. Rozpoczął się występ, podczas którego dzieci zaprezentowały swoje umiejętności wokalne, recytatorskie i taneczne.

 

Czytaj więcej o: WITAMY W SZKOLNEJ GROMADCE

Szkoła- moja bezpieczna wyspa

Przejdź do - Szkoła- moja bezpieczna wyspa

 

         Dzień Edukacji Narodowej jest okazją do wyrażenia wdzięczności za wysiłek włożony w wychowanie i wielkie serce okazane dzieciom. W tym roku szkolnym uroczysty apel z tej okazji odbył się w innej formie niż dotychczas.

        12 października dla uczniów klasy 2a i 2 b to wyjątkowa data. Dlaczego ? W tym dniu drodzy Nauczyciele nagrywaliśmy dla Was uroczysty apel, w którym szkoła została porównana do bezpiecznej wyspy, pełnej życzliwych ludzi, którzy robią swoje- nieważne czy im dobrze czy źle.

Czytaj więcej o: Szkoła- moja bezpieczna wyspa