Artykuły

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Opis miejsca

        Kto z Was pamięta przygody Kajka i Kokosza? To bohaterowie komiksów Janusza Christy. Moi uczniowie z czwartych klas opisali Mirmiłowo. Zwróćcie uwagę na nagłówek trójdzielną kompozycję (czyli wstęp, rozwinięcie i zakończenie). Najważniejsza jest część środkowa – to opis miejsca uwzględniający przymiotniki opisujące (np. duży, szeroki, biały) i oceniające (brzydki, przyjemny, uroczy). Warto w swoim opisie zaznaczyć, że to wasza indywidualna ocena tego miejsca, dlatego przydadzą się wyrażenia opiniujące, np. uważam, moim zdaniem, według mnie, jestem pewna itd.

 

Czytaj więcej o: Opis miejsca

Drodzy uczniowie, zamieszczone poniżej prace to opowiadania Inki Szpitter, której pasją jest tworzenie, pisanie.

 Ta młoda pisarka próbuje swoich sił w różnych konkursach literackich i pragnie się tym podzielić z Wami. Zwróćcie uwagę na wyznaczniki opowiadania, jak rozbudowana fabuła ( czyli wydarzenia) w układzie przyczynowo-skutkowym, wprowadzony umiejętnie dialog, elementy opisu, punkt kulminacyjny czy nagły zwrot akcji. Mam nadzieję, że próby literackie Inki zachęcą Was do pisania, czego serdecznie Wam życzę.

Renata Śliwa

Czytaj więcej o: Drodzy uczniowie, zamieszczone poniżej prace to opowiadania Inki Szpitter, której pasją jest tworzenie, pisanie.

Tym razem zadanie polegało na tym, by pójść na spacer do lasu, uruchomić wyobraźnię i opisać swoje przeżycia z tej wyprawy.

    Szóstoklasiści musieli zwrócić uwagę nie tylko na kompozycję swojej pracy, ale także wyrażenia wskazujące na przeżycia: radość, strach, zdziwienie. W niektórych pracach pojawiły się ciekawe frazeologizmy i oryginalne porównania. Zachęcam do czytania...

 

Czytaj więcej o: Tym razem zadanie polegało na tym, by pójść na spacer do lasu, uruchomić wyobraźnię i opisać swoje przeżycia z tej wyprawy.

Charakterystyka postaci

Uczniowie klasy szóstej pisali ostatnio charakterystyki postaci. Mieli się zastanowić, kogo w swoim otoczeniu mogą nazwać wyjątkową osobą. Wybór musieli uzasadnić.

 

Czytaj więcej o: Charakterystyka postaci

Opis przedmiotu

Czwartoklasiści na lekcji języka polskiego tworzyli opis przedmiotu. Inspiracją tych prac był magiczny guzik z czapki bogdychanów, który od doktora Paj-Chi-Wo otrzymał Mateusz, jeden z bohaterów.

Czytaj więcej o: Opis przedmiotu

PLANY WYDARZEŃ WYBRANYCH PRZYGÓD BILBA BAGGINSA na podstawie książki J. R. R. Tolkiena pt. „Hobbit, czyli tam i z powrotem”

Przejdź do - PLANY WYDARZEŃ WYBRANYCH PRZYGÓD BILBA BAGGINSA  na podstawie książki J. R. R. Tolkiena pt. „Hobbit, czyli tam i z powrotem”