Artykuły

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Tym razem zadanie polegało na tym, by pójść na spacer do lasu, uruchomić wyobraźnię i opisać swoje przeżycia z tej wyprawy.

    Szóstoklasiści musieli zwrócić uwagę nie tylko na kompozycję swojej pracy, ale także wyrażenia wskazujące na przeżycia: radość, strach, zdziwienie. W niektórych pracach pojawiły się ciekawe frazeologizmy i oryginalne porównania. Zachęcam do czytania...

 

Czytaj więcej o: Tym razem zadanie polegało na tym, by pójść na spacer do lasu, uruchomić wyobraźnię i opisać swoje przeżycia z tej wyprawy.

Charakterystyka postaci

Uczniowie klasy szóstej pisali ostatnio charakterystyki postaci. Mieli się zastanowić, kogo w swoim otoczeniu mogą nazwać wyjątkową osobą. Wybór musieli uzasadnić.

 

Czytaj więcej o: Charakterystyka postaci

Opis przedmiotu

Czwartoklasiści na lekcji języka polskiego tworzyli opis przedmiotu. Inspiracją tych prac był magiczny guzik z czapki bogdychanów, który od doktora Paj-Chi-Wo otrzymał Mateusz, jeden z bohaterów.

Czytaj więcej o: Opis przedmiotu

PLANY WYDARZEŃ WYBRANYCH PRZYGÓD BILBA BAGGINSA na podstawie książki J. R. R. Tolkiena pt. „Hobbit, czyli tam i z powrotem”

Przejdź do - PLANY WYDARZEŃ WYBRANYCH PRZYGÓD BILBA BAGGINSA  na podstawie książki J. R. R. Tolkiena pt. „Hobbit, czyli tam i z powrotem”